X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X
X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X

Kişisel Veriler ve Genel Gizlilik Sözleşmesi

AnasayfaKişisel Veriler ve Genel Gizlilik Sözleşmesi

Gizlilik Politikası
İşbu gizlilik ilkeleri, BullBulut Dijital Pazarlama ve Sunucu Hizmetleri (Bundan sonra Bull Bulut veya www.bullbulut.com olarak anılacaktır.) tarafından www.bullbulut.com web sitesi ve alt siteleri üzerindeki bilgi toplama ve dağıtımı işlemlerinin kurallarını içermekte olup, web sitelerinde bulunan hizmet sözleşmelerinin ayrılmaz birer parçasıdır.

Bull Bulut, müşteri ve kullanıcıların kendi servisleri kanalı ile gönderdikleri, yayınladıkları bilgileri kontrol ve sansür etmemektedir. Bull Bulut servisleri kullanımı esnasında, müşteri ve kullanıcılar gerçekleştirecekleri aktivitelerin yasal sonuçlarından kendileri sorumludurlar.

Bull Bulut, sunmuş olduğu hizmetlerin bir parçası olarak müşteri veri tabanı kayıt formunda kullanıcılardan iletişim bilgilerini (isim, adres, telefon, e-posta adresi vb.) ve kişiye özel bilgilerini (fatura adresi, vergi numarası, kimlik numarası vb.) sisteme kayıt edilmesini talep eder. IP adresleri sunuculardaki hesaplara/sitelere erişim, sorunların giderilmesi, tanımlama ve açık demografik bilgilerin toplanması için kullanılacaktır.

Toplanan veri ve bilgiler, müşteri işlemleri için alan adı bilgilerinde, acil durumlarda ve fatura teslimatında kullanılabilir.
İletişim bilgileri ayrıca müşteri ile iletişime geçmek gerektiğinde kullanılacak ve yasal zorunluluk bulunduğunda müşteri ile iletişime geçmek isteyen diğer resmi kurumlarca paylaşılacaktır.

Sistemlerde bulunan tüm veriler ve toplanan bilgiler yasal yükümlülükler hariç olmak üzere hiçbir şekilde üçüncü kişiler ile paylaşılmaz, satılmaz ve kiralanmaz. Bull Bulut ve iş ortakları tarafından verilen hizmetlere ve temin edilen mallara ilişkin değişiklik, kullanım ve bakıma yönelik iletiler göndermek amacıyla verilen bu bilgiler kullanılabilir. Bilgilendirme amaçlı olan bu içerikler alınmak istenmediği takdirde site içerisinde bulunan erişim adreslerinden veya gönderilen bilgilendirme iletilerinde yer alan ret bildirimi için sağlanan yollarla sonlandırılabilir. İsteğe bağlı olarak verilen bilgi ve kayıtlar sildirilemez, tüm kayıtlar en az yasa ile belirlenen süre boyunca veya gerektiğinde süresiz olarak saklanacaktır.

Alınan finansal bilgiler satın alınan ürün ve hizmetlerin bedelinin tahsil edilmesinde ve diğer gerek duyulan durumlarda kullanılacaktır. Kişiye özel bilgiler kullanıcılarımızın sisteme girişlerinde ve diğer gerektiği durumlarda kişinin kimliğinin doğrulanmasında kullanılacaktır. İstatistiki bilgiler ve profil bilgileri ayrıca site içinde de toplanmaktadır. Bu bilgiler gerektiği durumlarda ve ziyaretçi hareketlerinin izlenmesi, kişiye özel içerik sağlanması durumlarında istenildiğinde kullanılacaktır.

Site içerisinde başka sitelere de bağlantılar bulunmaktadır. www.bullbulut.com adlı web sitemiz diğer sitelerin gizlilik politikaları ve içeriklerinden sorumlu değildir.

Güvenlik Politikası
Bull Bulut, web sitesi üzerinden hizmet alanın kayıtlı bilgilerine üçüncü kişilerin izinsiz olarak erişimini engeller. Bull Bulut, güvenlik ve yasal nedenler dolayısıyla mail order taleplerini ve alınacak rıza haricinde kredi kartına ilişkin hassas verileri kayıt etmez. Site üzerinden kredi kartı ile yapılan hizmet alımlarında ilgili bankaya ait sanal pos ve bankanın almış olduğu güvenlik tedbirleri uygulanır.

Bilgi kaybını, bilginin izin verilmeyen kullanımını ve izinsiz değiştirilmesini engellemek için bazı güvenlik önlemleri uygulanmaktadır. Bu güvenlik önlemleri şunlardır;

1. SSL Güvenlik Sertifikası (Secure Socket Layer) ile kredi kartı tahsilatı 3D Secure şifreli olarak sadece banka aracılığı yapılır.

2. Kredi kartı bilgileri kesinlikle kaydedilmez. İşlem yapıldığı anda kredi kartı ile ödeme işlemi doğrudan banka sistemi üzerinden gerçekleştirilir ve kullanılan kart bilgileri kredi kartı hamili ile banka arasında bir sırdır.

3. www.bullbulut.com web sitesi ve alt siteleri dünya güvenlik standartlarında Microsoft Windows Server teknolojisi ile çalışmaktadır. Bilinen en son güvenlik güncellemeleri yüklenmiş ve bir aksiliğe imkan vermemek için devamlı takip edilmektedir.
Bull Bulut tarafından alınan teknik güvenlik tedbirleri kendi sistemleri ve müşteri gizliliğine yönelik olup, müşteri veya kullanıcı tarafından şifre ve erişim bilgilerinin korunamaması, müşteriye ait sistemlerde bulunan güvenlik açıkları gibi nedenlerle müşteri varlıklarına gelebilecek kötü niyetli erişimlere engel olamaz. Site içerisinde kullanıcıların serbestçe kullanabilecekleri forumlar, mesaj panoları ve haber grupları bulunabilir. Burada verilen bilgilerin halka açık bilgiler haline geldiği unutulmamalıdır. Bu alanlarda kişisel bilgilerin paylaşımı hassasiyet gerektirmektedir.


Top