X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X
X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X

Alt Yapı Bilgileri

AnasayfaAlt Yapı Bilgileri

Veri Merkezi 1 ( TR HOSTİNG  )

Hizmet verdiğimiz tüm sunucularımız Türk Telekom'a ait Gayrettepe veri merkezinde kafesli alanda bulunmaktadır. Mevcut altyapı sayesinde sunucularımıza, yurt içi ve yurt dışından toplam 4x10 Gbps internet çıkışı ile güvenilir ve hızlı internet bağlantısı sağlamaktayız. Yedekli yurt içi Türk Telekom bağlantıları sayesinde siteleriniz yurt içinden en hızlı şekilde yayın yapar.

Veri merkezi altyapısını Türkiye'nin en iyi veri merkezi olan Türk Telekom Gayrettepe VM üzerinden almak ile ana işlerimiz olan Bulut Hizmetleri, Web Hosting ve Sunucu Kiralama konularında çok daha fazla etkin olabilmekte ve müşterilerimize servis kalitesi yüksek bir hizmet sunabilmekteyiz.

Donanım Altyapısı

Sunucu altyapımız gerçek sunuculardan oluşmaktadır. Fiziksel sunucularımız üzerindeki tüm donanım bileşenleri kurumsal ölçeklidir.

Hosting altyapılarımızın konfigürasyonu; Intel Xeon E5 Çift İşlemci (toplam 20 Core / 16 Core), Kurumsal SSD Diskler, 256 GB ECC Registered Ram den oluşmaktadır. 

Veri Merkezi 2 ( TR SERVER )

Tüm kiralık sunucu hizmetleri %99.99 Network Uptime garantisine sahip Netdirekt Veri Merkezinde barındırılmaktadır. Bu garanti eş zamanlı ve yedekli olarak çalışan Türk Telekom, Turkcell Superonline, Vodafone, Cogent, Seabone ve DE-CIX internet erişimleri sayesinde sağlanmaktadır.

Network ekipmanı olarak Brocade XMR/MLX ve Juniper MX/EX ürünleri tercih edilmiştir. 4 x 10 Gb Türk Telekom , 2 x 10 Gb Turkcell Superonline ve 2 x 10 Gb özel yurtdışı internet erişimleri veri merkezinin farklı güzergahlardan ( farklı santrallerden ) yedekli olarak gelmekte ve sonlandırılmaktadır.

İnternet erişimlerinin sonlandırıldığı Brocade XMR router 3.2 Tb trafik ve 2 milyar pps paket desteklemektedir. Yedekli Juniper EX serisi switchler ile sunucuların internet çıkışları sağlanmaktadır.

 Bulut Sistemi -  1 (  Cloud Hosting ) Özel Veri Merkezi  - Gold  Sunucular  

Web sitenizin hem istemcilere hem de ziyaretçilere en uygun hız ve performansı sunmak için FastCloud altyapısından yararlanın. Kuzey Amerika, Avrupa, Asya ve Okyanusya'da stratejik olarak konumlandırılmış on veri merkezi tarafından desteklenen ve kapsamlı ve güçlü özel ve kamu ağı ile bağlantılı olan hosting çözümlerimiz, web sitenizin olması gereken yerlerdir.


Top